(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 07:26

Mercedes w220 (Nr 2752016)

Mercedes w220

Marka i model:

Mercedes w220

Waga w kg (łączna):

1940.00

Dystans: 675.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kolonia, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zgorzelec, 59-900, Polska

Termin elastyczny