(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes w220 (Nr 5267702)

Mercedes w220

Marka i model:

Mercedes w220

Waga w kg (łączna):

1875

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1293.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Tilburg

5 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.