(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 21:37

Mercedes wywrotka (Nr 2418840)

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

8000.00

Dystans: 514.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Nesse-Apfelstädt, 99192, Niemcy

Od 28 lut 2018 do 2 mar 2018

Adres i termin dostawy

Stargard, 73-100, Polska

Od 28 lut 2018 do 3 mar 2018