(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Merzedes Benz Sprinter 312d Kühlkoffer*Thermoking* (Nr 5734351)

Marka i model:

Merzedes Benz Sprinter 312d Kühlkoffer*Thermoking*

Waga w kg (łączna):

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1989.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Straubing

Od 20 sty 2020 do 10 lut 2020

Adres i termin dostawy

Estonia, Harjumaa, Tallinn

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.