Mestizo (Nr 5948279)

Mestizo

Waga w kg (łączna):

16

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kuba, La Habana, Hawana

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.