(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mestizo (Nr 6741591)

Mestizo

Waga w kg (łączna):

5

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 811.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragón, Aínsa

Od 16 lis 2020 do 18 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Trujillanos

Od 18 lis 2020 do 19 lis 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.