(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-06-19 14:03

Mg Mgf

(Nr 2858404)
Mg Mgf

Marka i model:

Mg MGF

Waga w kg (łączna):

1320.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1550.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Lyon, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Porto, Portugalia

Termin elastyczny