MG TF (Nr 7043354)

MG TF
Waga
Sztuk
MG TF 1 Gen. (2002 - 2005) Cabriolet
Długość
394 cm
Szerokość
163 cm
Wysokość
126 cm
ok.
1110 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1110 kg
Dystans
545 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Ayllón

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Abrera

Od 1 kwi 2021 do 1 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.