(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mg zs (Nr 4862578)

mg zs

Marka i model:

mg zs

Waga w kg (łączna):

1578.00

Budżet zlecenia [zł]:

2700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2101.00 km

Adres i termin nadania

Guernsey, Guernsey, Saint Peter Port

7 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 9 wrz 2019 do 15 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.