(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 15:00

MGB Roadster

(Nr 2650308)

Marka i model:

MGB Roadster

Waga w kg (łączna):

1020.00

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1304.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Saint-Cyprien, 24220, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hull, HU1 3RA, Wielka Brytania

Termin elastyczny