(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 07:59

Microcar

(Nr 2115411)

Marka i model:

Lyra

Waga w kg (łączna):

350.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 485.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Morón de la Frontera, 41530, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Murcia, 30011, Hiszpania

Termin elastyczny