(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Microcar (Nr 2878760)

Marka i model:

Microcar MC2 Family

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 458.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Rumia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.