(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

microcar (Nr 5508260)

microcar

Marka i model:

microcar virgo 3

Waga w kg (łączna):

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 918.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Groningen, Winschoten

Od 26 lis 2019 do 28 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Opole

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.