(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-27 11:28

Microcoche

(Nr 2325496)
Microcoche

Marka i model:

Microcar mc1

Waga w kg (łączna):

350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 922.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

La Luisiana, 41430, Hiszpania

12 lut 2018

Adres i termin dostawy

Palma, Hiszpania

Termin elastyczny