(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

mieszkanie 1 pokojowe (Nr 5552103)

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

2

Dystans: 965.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

Od 10 gru 2019 do 11 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hagen

Od 12 gru 2019 do 15 gru 2019


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym i czasochłonnym procesem, jednak kiedy należycie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych problemów.

            W pierwszym etapie należy wykonać eliminację posiadanych mebli. Jak czegoś od dawna nie stosujemy lub jeśli jest niesprawne, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich mebli przydadzą się wytrzymałe kartony, które można kupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który często przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, można wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, np. rozdzielić talerze na parę pakunków, aby nietrudno było je przenieść. Podpisanie każdego pudła ułatwi przy wypakowywaniu rzeczy i meblowaniu się w nowym domu. Spore meble należy rozkręcić, żeby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Jeżeli posiadamy surowce chroniące, takie jak folię strech, spróbujmy poosłaniać bardziej delikatne meble, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, pościel i obkleić standardową taśmę klejącą. Natomiast drobne meble owińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w pudle.

            Zlecając przewóz należy powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, ewentualne trudności w podjeździe pod dom. Dodatkowo należy poinformować, jeśli występują nietypowe wymagania dotyczące jakiś przedmiotów.

            Najlepsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i zabezpieczenie twojego majątku.