(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mieszkanie kawalerka (Nr 4528137)

Mieszkanie kawalerka

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Dystans: 914.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Grand-Est, Saint-Louis

30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wałbrzych

1 wrz 2019


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym i długotrwałym procesem, ale gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych komplikacji.

            Na początek należy wykonać eliminację posiadanych mebli. Jeżeli czegoś od dawna nie stosujemy lub jeżeli jest popsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich rzeczy nadadzą się mocne kartony, które warto kupić lub podpytać o nie w pobliskim markecie, który często przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równo porozkładać ciężar, przykładowo porozdzielać talerze na parę kartonów, aby łatwiej było je przenieść. Opisanie każdego pakunku ułatwi przy wypakowywaniu rzeczy i aranżowaniu się w nowym lokalu. Wielkogabarytowe meble należy rozmontować, aby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Kiedy posiadamy materiały chroniące, przykładowo jak folię bąbelkową, spróbujmy opakować bardziej kruche rzeczy, a jeżeli nie posiadamy folii, wówczas warto użyć pledy, prześcieradła i zakleić normalną taśmę samoprzylepną. Tymczasem nieduże rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w pudle.

            Zlecając transport należy powiedzieć firmie transportowej o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, ewentualne problemy w dojeździe pod lokal. Dodatkowo warto powiedzieć, jeżeli występują szczególne zasady odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najciekawsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której tysiące specjalistycznych firm transportowych oferuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz chronienie twojego mienia.