(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

MIINI COOPER (Nr 4014578)

Marka i model:

MINI COOPER

Waga w kg (łączna):

1450.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 807.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Witham

Od 7 mar 2019 do 15 mar 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 7 mar 2019 do 15 mar 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.