(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 05:42

Mini

(Nr 2165952)
Mini

Marka i model:

Mini Cooper clubman

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 1458.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Paryż, Francja

4 gru 2017

Adres i termin dostawy

Coruña, 35350, Hiszpania

Termin elastyczny