(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 20:33

mini

(Nr 2343184)
mini

Marka i model:

mini cooper

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 972.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Prochowice, 59-230, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Westerlo, 2260, Belgia

Termin elastyczny