(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini (Nr 5212174)

Mini

Marka i model:

Mini

Waga w kg (łączna):

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 390.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

Od 1 lis 2019 do 4 lis 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Derby

5 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.