(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mini (Nr 5922998)

Mini

Marka i model:

Mini

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1249.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Genk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Serock

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.