(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini 1000 old model (Nr 5693934)

Marka i model:

mini 1000

Waga w kg (łączna):

700

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 997.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

23 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.