(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini antiguo (Nr 4915846)

Mini antiguo

Marka i model:

Mini

Waga w kg (łączna):

900.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 462.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 7 wrz 2019 do 21 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Benidorm

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.