Mini Cabrio (Nr 5880552)

Mini Cabrio

Marka i model:

Mini Cabrio

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1426.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saara, Merzig

26 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

1 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.