(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini Clubman (Nr 5707802)

Mini Clubman

Marka i model:

Mini Clubman

Waga w kg (łączna):

1400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1980.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 31 sty 2020 do 14 lut 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Leiria District, Leiria

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.