(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-28 15:53

Mini Cooper

(Nr 2245644)
Mini Cooper

Marka i model:

Mini Cooper

Waga w kg (łączna):

750.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1771.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Upton Way, Northampton, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Końskie, 26-200, Polska

Termin elastyczny