(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini Cooper (Nr 6424823)

Mini Cooper
Waga Sztuk:
Mini Cooper R50 (2001 - 2004) Hatchback
Długość
362 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
140 cm
ok. 1065 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1065 kg
Dystans: 2155 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 wrz 2020 do 5 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Od 7 wrz 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.