(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mini Cooper (Nr 6457069)

Waga
Sztuk
Mini Cooper F56 (2013 - 2020) Hatchback 3-Drzwiowy
Długość
382 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
141 cm
ok.
1185 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1185 kg
Dystans
1716 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Hordaland, Bergen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wałbrzych

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.