Mini Cooper (Nr 6463495)

Mini Cooper
Waga Sztuk:
Mini Cooper F56 (2013 - 2020) Hatchback 3-Türig
Długość
382 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1185 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1185 kg
Dystans: 2383 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 wrz 2020 do 15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.