Mini Cooper (Nr 7536985)

Mini Cooper
Waga
Sztuk
Mini Cooper F56 (2013 - 2020) Hatchback 5-Doors
Długość
382 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
141 cm
ok.
1175 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1175 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardy, Milan

Od 1 cze 2021 do 14 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Madeira, Funchal

Od 14 cze 2021 do 30 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.