Mini Cooper (Nr 7655706)

Mini Cooper
Waga
Sztuk
Mini Cooper F56 (2013 - 2020) Hatchback 3-Doors
Długość
382 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
141 cm
ok.
1135 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1135 kg
Dystans
1125 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Birmingham

Od 3 lip 2021 do 10 lip 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Genewa, Genewa

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.