Mini Cooper (Nr 7674410)

Mini Cooper
Waga
Sztuk
Mini Cooper R56 (2006 - 2015) John Cooper Works hatchback 3-Puertas
Długość
372 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1140 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1140 kg
Dystans
361 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Irlandia, Wexford, Rosslare Harbour

Od 8 lis 2021 do 9 lis 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Galway, Galway

Od 8 lis 2021 do 9 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.