(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini Cooper Cabriolet (Neuwagen) (Nr 5850410)

Mini Cooper Cabriolet (Neuwagen)

Marka i model:

Mini Cooper Cabriolet (Neuwagen)

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2068.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Balingen

18 lut 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област Добрич, Bałczik

21 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.