(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini Cooper R56 (Nr 4689200)

Marka i model:

Mini Cooper s

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Edynburg

Od 1 sie 2019 do 2 sie 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Azory, Ponta Delgada

15 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.