(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini Cooper S (Nr 6430152)

Mini Cooper S
Waga Sztuk:
Mini Cooper S F56 (2014 - 2020) Hatchback 3-Türig
Długość
385 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1240 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1240 kg
Dystans 1883 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 7 wrz 2020 do 11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 14 wrz 2020 do 18 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.