Mini Cooper S (Nr 6487369)

Mini Cooper S
Waga Sztuk:
Mini Cooper S F56 (2014 - 2020) Hatchback 3-Puertas
Długość
385 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1240 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1240 kg
Dystans: 1836 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Northamptonshire, Wellingborough

Od 24 wrz 2020 do 27 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 28 wrz 2020 do 1 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.