(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini Cooper S (Nr 7291999)

Mini Cooper S
Waga
Sztuk
Mini Cooper S F56 [restyling] (2018 - 2020) Hatchback 3-Doors
Długość
385 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
141 cm
ok.
1240 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1240 kg
Dystans
2017 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 2 maj 2021 do 7 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.