(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini Cooper S (Nr 7483011)

Mini Cooper S
Waga
Sztuk
Mini Cooper S R53 [restyling] (2004 - 2006) Hatchback
Długość
365 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1150 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1150 kg
Dystans
1580 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ingolstadt

Od 25 lut 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Od 1 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.