Mini Cooper S (Nr 7605458)

Mini Cooper S
Waga
Sztuk
Mini Cooper S R53 [restyling] (2004 - 2006) Hatchback
Długość
365 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1150 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1150 kg
Dystans
4309 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Estonia, Harjumaa, Tallinn

Od 1 maj 2021 do 9 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.