Mini Cooper S x 3 (Nr 6540822)

Mini Cooper S x 3
Waga Sztuk:
Mini Cooper S F56 [restyling] (2018 - 2020) Hatchback 3-Doors
Długość
385 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1240 kg
3
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 3720 kg
Dystans: 1378 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Begur

21 gru 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Cascais

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.