(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-08 01:38

mini countryman

(Nr 2935644)

Marka i model:

Mini Countryman

Waga w kg (łączna):

1250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1162.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Malmedy, 4960, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gaiole in Chianti, 53013, Włochy

Termin elastyczny