(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini Countryman (Nr 7362097)

Mini Countryman
Waga
Sztuk
Mini Countryman F60 (2017 - 2020) Cooper crossover
Długość
429 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
155 cm
ok.
1492 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1492 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Panama, Provincia De Panamá, Panama

Od 1 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.