(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mini JCW Cabrion Modell 2010 (Nr 5745162)

Mini JCW Cabrion Modell 2010

Marka i model:

Mini John Cooper Works Cabrio

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2348.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hanower

Od 17 lut 2020 do 27 lut 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Porto District, Porto

Od 2 mar 2020 do 6 mar 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.