(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

MIni Moke (Austin Rover) (Nr 6484687)

Waga Sztuk:
MIni Moke (Austin Rover)
Długość
310 cm
Szerokość
130 cm
Wysokość
140 cm
ok. 410 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 410 kg
Dystans: 1814 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Pollença

Od 6 wrz 2020 do 27 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Mole Valley

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.