Mini One (Nr 7304761)

Mini One
Waga
Sztuk
Mini One R50 [restyling] (2004 - 2006) Hatchback
Długość
362 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1070 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1070 kg
Dystans
640 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

26 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.