Mini One (Nr 7660844)

Mini One
Waga
Sztuk
Mini One R56 (2006 - 2010) Hatchback
Długość
369 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1075 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1075 kg
Dystans
271 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Badalona

Od 18 sie 2021 do 19 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Mahón

Od 19 sie 2021 do 20 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.