(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-30 17:05

Mini One Zlecę transport z ocleniem

(Nr 2124504)

Marka i model:

Mini One

Waga w kg (łączna):

1150.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1143.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bazylea, Szwajcaria

Od 27 lis 2017 do 5 gru 2017

Adres i termin dostawy

Gliwice, Polska

Od 27 lis 2017 do 5 gru 2017