(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

mini traktorek kosiarka stiga park (Nr 8023618)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
mini traktorek kosiarka stiga park
215 x 130 x 130 cm
330 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
330 kg
Dystans
602 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Cieszyn

13 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Stargard

18 wrz 2021


Transport quada

Quady to cenne maszyny i dlatego należy je bardzo uważnie transportować. Istotnym czynnikiem jest rzetelne zabezpieczenie quada przed uszkodzeniem podczas przewozu.

Quady przeważnie przewozi się na przyczepce, ale można również samochodem dostawczym lub większym samochodem osobowym (transport ostatnim sposobem nie polecamy, albowiem w czasie transportu można zniszczyć zarówno quada jak i samochód osobowy).

W przypadku, gdy przewozimy quada na przyczepce, istotne jest żeby unieruchomić go korzystając z czterech taśm mocujących. Kupując taśmy mocujące warto nie zapominać, aby nie były zakończone niezamkniętym hakiem, dlatego że podczas transportu pojawiają się różnego rodzaju drgania, a taki pas może naturalnie się odhaczyć. Taśmy mocujące zrobione są z odpornego surowca, jednak w trakcie przewozu, należy zwrócić wyjątkową uwagę, żeby pasy nie ocierały się o żadne chropowate elementy, gdyż mogą się zużyć i porwać.

W momencie, kiedy przewozimy quad za pomocą auta dostawczego, również trzeba go unieruchomić. Najbezpieczniej jest wykonać to za pomocą pasów mocujących i dodatkowo dołożyć obijaki w takich miejscach, żeby i quad i samochód nie ucierpiały w czasie transportu. Przy przewożeniu quada przy użyciu innego samochodu, powinno się pomyśleć o opróżnieniu go z paliwa. Należy to zrobić, gdyż w trakcie jazdy paliwo albo olej mogą się rozlać oraz pobrudzić samochód od środka. Takie okoliczności też obniżą komfort jazdy samego przewoźnika.

Jeżeli zlecamy transport quada przez firmę transportową, dobrze jest utwierdzić się czy posiada przystosowany sprzęt do załadunku oraz wyładunku.

Koszt przewozu quada przede wszystkim zależy od trasy jaką ma do pokonania samochód. Aby poznać faktyczną cenę przewozu quada, proponujemy opublikować ofertę przewozu na giełdzie przewozowej takiej jak Clicktrans.pl, w której znajduje się tysiące firm transportowych, które profesjonalizują się w takich przewozach.