(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-22 17:43

Minicross pitbike 60kg

(Nr 2405760)

Marka i model:

Mrf 140hq

Waga w kg (łączna):

65.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 563.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Białystok, 15-001, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wadowice, 33860, Polska

Termin elastyczny