(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Miski ceramiczne (Nr 5202606)

Miski ceramiczne

Długość [m]:

50

Szerokość [m]:

50

Wysokość [m]:

50

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1206.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

18 lis 2019

Adres i termin dostawy

Holandia, Limburg, Maastricht

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów szklanych, kruchych lub niewytrzymałych warto z wyprzedzeniem rozpatrzeć możliwość zabezpieczenia paczki – w takich okolicznościach nie wystarczy zwyczajny karton. Wolną przestrzeń paczki przydałoby się zapełnić miękkimi częściami osłaniającymi. Szkło bezpiecznie będzie zawinąć w folię stretch – wyjątkowo swoje zainteresowanie powinno się poświęcić elementom kruchym oraz dodatkowo należy zapełnić niezajęte miejsca w pudle, żeby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Oprócz ochronienia elementu folią, istotne jest również otoczenie elementu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego pudła.

Kiedy transportujemy wielkie ze szkła elementy np. szklane półki, to warto ochronić je zarówno przed stłuczeniem jak również przed popękaniem. Szklany element owijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w kartonie oraz czytelnie podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z tym samym komunikatem.

Drobne szklane przedmioty na przykład kieliszki, butelki dobrą praktyką jest owinąć starymi gazetami lub ubraniami. Następnie układamy je w pudle w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. W taki sam sposób owijamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości szklanych przedmiotów, np. żyrandole lub telewizory, warto użyć dla dodatkowego zabezpieczenia miękkie materiały, jak np. bluzki oraz szmatki.

Koszt przewozu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania i terminu przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeśli wymagamy zastosowania specjalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli zależy nam na tym, aby to firma transportowa zabezpieczyła przedmiot). Na przykład, na giełdzie transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt zaledwie 140 zł. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to wydatek rzędu 250 zł.